Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

Co s sebou do porodnice?

Období těhotenství provází spousta otázek, těšení se a přípravy na příchod miminka. Nezapomeňte si ale s blížícím se dnem D připravit, co si sebou vezmete do porodnice.

2minuty čtení Říj 19, 2016

KDY JE SPRÁVNÁ CHVÍLE?

Určitě není potřeba, abyste se balením stresovala předčasně. Čtyři týdny před předpokládaným termínem porodu je ale ideální čas, abyste měla vše připravené. Jednoduše pro jistotu. S přípravami tedy doporučujeme začít kolem 33. týdne. Není nutné sbalit vše najednou. Využijte náš chytrý seznam v PDF. Vytiskněte si ho, dopište poznámky, upravujte a chystejte jedno po druhém. Hlavně žádný stres. Může to být i zábava. Pocit, že je vše připraveno vám pomůže cítit se klidnější.

KOLIK TĚCH TAŠEK MÁ BÝT?

Z různých zdrojů se dozvíte, že tašek do porodnice si můžete připravit hned několik. Část maminek je pro jednu, jiné si zabalí hned tři. Vše záleží jen na vás, jak vám to bude nejvíce vyhovovat. Z vlastních zkušeností doporučujeme pro začátek připravit s sebou do porodnice jednu menší tašku s nejnutnějšími věcmi k porodu, kterou v případě nutnosti unesete i sama. Osobní doklady a těhotenskou průkazku noste u sebe neustále, protože nikdy přesně nevíte, kdy se vaše miminko rozhodne přijít na svět.

Náš tip: Nemůžete pamatovat na všechno, takže přichází řada na váš doprovod. Doporučujeme seznam do porodnice nasdílet i s tímto člověkem, aby byl schopen převzít iniciativu a pomoci vám s věcmi, které si v den D s sebou do porodnice vzít nezvládnete.

Po porodu, až budete v náručí chovat malinkého drobečka a mít vedle sebe partnera, rodiče nebo třeba kamarádku, se vám bude hodit taška druhá. V ní už můžete mít věcí víc. Vše, co vám usnadní hojení, oblečení a hygienické potřeby pro miminko, případně něco na zkrácení dlouhých chvilek. Věci potřebné na cestu domů mohou být také součástí druhé tašky. Můžete je ale nechat připravené doma a tatínek nebo váš doprovod je přivezou společně s dětskou autosedačkou až v den odchodu z porodnice.

Náš tip: Určitě si předem v porodnici, ve které jste registrovaná, zjistěte, co mají na oddělení šestinedělí k dispozici. Obvykle maminkám poskytují noční košile, hygienické pomůcky nebo třeba zavinovačky a oblečení pro novorozence. Všude tomu tak ale není.

Osvědčilo se vám něco konkrétního, co byste ráda doporučila i ostatním maminkám? Využila jste náš Seznam věcí do porodnice? Dejte nám vědět na Facebooku. Užijte si poslední dny těhotenství. Přejeme vám bezproblémový porod a spokojené, zdravé miminko.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.