Arrow backLanguage
Nestle historie

Nestlé

Dětská výživa před 150 lety a dnes?

Všechno má svůj čas, jak vývoj miminka, tak i náhradní dětské výživy

Henri Nestle

Henri Nestlé (1814-1890)

Záměrem Henriho Nestlé bylo pomoci maminkám, které měly problémy s kojením a tím pomáhat tehdejším dětem. Henri Nestlé si dobře uvědomoval, že maminky chtějí pro své děti to nejlepší, především, aby dobře prospívaly a byly zdravé.

Složení mateřského mléka a jeho pozdější výzkum se stal stěžejním pilířem pro společnost Nestlé. Proto se náhradní mléčná výživa přibližuje stále více mateřskému mléku, které je nenahraditelné a klíčové pro správný růst a rozvoj imunitního systému dítěte.

Továrna Nestlé

Nahlédněte do historie továrny Henriho Nestlé

Tovarna Henri Nestle

Před více jak 150 lety, v roce 1867 založil Henri Nestlé svou firmu ve Vevey ve Švýcarsku na výrobu a prodej dětské výživy. A toto městečko zůstalo celosvětovým sídlem firmy až do dnešní doby. Ve stejném roce Henri Nestlé uvedl na trh revoluční produkt - náhradní dětskou mléčnou výživu Farina Lactée. A tím se Nestlé stalo jedním z prvních výrobců dětské výživy na světě. Brzy na to se k němu přidali další kolegové a od té doby neustále Nestlé složení dětské výživy zdokonaluje. O dětské výživě Nestlé v Čechách se dozvídáme v roce 1890 a od té doby se u nás Nestlé jako dětská výživa umístila natrvalo.

Zvyšujeme kvalitu života a přispíváme ke zdravější budoucnosti.

Každý den se dotkneme miliard životů. Naším cílem je pomáhat jednotlivcům, rodinám i celé planetě. Na následujících příkladech vám ukážeme, jaký má společnost Nestlé vliv na naše okolí po celém světě. Více o Nestlé zde.

Nástroje pro maminky
VÝHODY ČLENSTVÍ
Přidejte se do Nestle Baby&Me klubu

Čekají vás skvělé výhody, které vykouzlí úsměv každé mamince. Vyzkoušejte naše členství také.