Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

37. týden těhotenství - 37. tt

Právě se nacházíte ve 37. tt. Děťátko je většinou v poloze hlavou dolů a nemá moc místa k pohybu. Až se dostane ven, bude mít velikou radost.

3minuty čtení Květen 17, 2018

VÝVOJ DĚŤÁTKA

To maličké ve Vašem břiše už tak docela maličké není. Zjistíte, že kotrmelce už nedělá tak často, protože má málo místa. Ale stále kope, šťouchá Vás loktem a hýbe hlavou, aby Vám ukázalo, že tam pořád je. Klidně do něj také jemně šťouchněte a odpovězte „Ahoj, taky tě zdravím“. Jemné chloupky pokrývající tělo děťátka, takzvané lanugo, pomalu vypadaly a voskovitý mázek se začíná odlupovat a plave v plodové vodě. Buďte trpělivá, už brzy se uvidíte!

VAŠE TĚLO

Pár týdnů před porodem se určitě těšíte a zároveň máte obavy. Kdo by je neměl! Přesto ale zkuste zůstat maximálně uvolněná, abyste při porodu byla v dobré kondici. Nadále provádějte pravidelná uvolňovací a dechová cvičení. Pokud máte kontrakce, podívejte se v klidu na hodinky, lehněte si a uklidněte se, dýchejte pravidelně a zhluboka. Kontrakce ustanou. Až se opět objeví, znovu se podívejte na hodinky. Pokud je interval mezi nimi delší než 20 minut, znamená to, že zatím nerodíte (obecně platí, že do porodnice byste měla jet tehdy, pokud je interval mezi kontrakcemi 5 až 10 minut, nebo pokud odteče plodová voda) Věřila byste tomu, že už zbývá jen chvilka do okamžiku, kdy se stanete matkou? Nebo do okamžiku, kdy přivítáte dalšího malého tvora, pokud už děti máte? Je to fantastické.

STRAVA

Jednou z nejčastějších otázek nastávajících matek je, zda mohou v těhotenství a v období kojení pít kávu a čaj s obsahem kofeinu. Umírněná konzumace kofeinu – v množství do 300 mg denně – je u těhotných a kojících žen v pořádku. Co si však máme pod tímto číslem prakticky představit? Obsah kofeinu v jednom šálku kávy se nejčastěji pohybuje od 80-120 mg. Vzhledem k tomu, že každému zpracování kofeinu funguje jinak, se většina odborníků shoduje na tom, že byste měla vypít nanejvýš dva šálky kávy nebo čaje denně, záleží, zda preferujete mléčné kávy nebo upřednostňujete silnější varianty.

TIPY

Nemůžete se rozhodnout, zda chcete mít partnera během porodu u sebe? Pokud si nejste jistá, možná byste si měla nejdříve sama pro sebe ujasnit pár věcí. Cítíte se jistější, když je Vám partner nablízku? Nebo byste měla pocit, že se musíte ovládat a kontrolovat? Možná byste se lépe uvolnila, pokud byste u sebe měla dobrou kamarádku, která už sama porod zažila. Nezapomeňte se ale na celou věc podívat i z druhé strany: Nevadilo by Vašemu partnerovi, kdyby byl pouhým divákem? Promluvte si s partnerem otevřeně o svých obavách, a pak se společně rozhodněte. Usilujte o to, abyste se Vy ani Váš partner nerozhodovali pod tlakem. Porod má být přece radostnou událostí. Co se bude dít ve 38. týdnu?

Nástroje pro maminky
Recepty
recepty
Vyberte si vhodný recept

Chcete najít chutný a zdravý recept? Je to snadné.

Vyber jmena
výběr jména pro miminko
Generátor jmen pro miminko

Na jménech záleží, a proto pomáháme rodičům prozkoumat nová jména pro miminka, dokud nenajdou perfektní.

ovulacni kalkulacka
Kalkulačka
Ovulační kalkulačka

Využijte naší kalkulačky a spočítejte si své plodné dny.

tehotensky kalendar
Kalkulačka termínu porodu
Kalkulačka termínu porodu

Použijte kalkulačku termínu porodu, abyste měli vždy aktuální informace o svém porodu a zvládli se tak připravit na příchod vašeho miminka.

Rady pro rodice
ikona otaznik
Rady pro moderní rodiče

Čerpejte z mnoha rad moderním rodičům,které Vám usnadní Vaše rodičovství.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.