Arrow backLanguage
0-3 mesice

0-3 měsíce

Vaše děťátko dělá úžasné pokroky především v období od 0 do 3 měsíců. A nejvíce ze všeho potřebuje spánek. Avšak sami si můžete všimnout, že s každým týdnem bdí stále častěji.
A s tím roste i chuť k jídlu. Podívejte se na hlavní vývojové fáze a výživové potřeby vašeho děťátka tohoto věku a inspirujte se našimi články.

Výživa děťátka ve věku 0-3 měsíce

Mateřské mléko je ideální a přirozenou stravou, přizpůsobenou výživovým potřebám dětí od 0 do 3 měsíců. Pokud chcete pro své miminko správnou výživu, nejdůležitější je kvalitní strava maminky! A protože kojení vyžaduje velký výdej energie, má maminka větší hlad než obvykle.

Vývoj a zdraví děťátka ve věku 0-3 měsíce

V období 0-3 měsíců prochází miminko neuvěřitelným vývojem:

  • Během prvního měsíce života začíná děťátko rozeznávat kontrasty. Dokáže fixovat svůj pohled, reaguje na zvuky a rozpoznává pach rodičů. Stále však nedokáže samo udržet hlavičku a jeho gesta jsou převážně reflexní.
  • V druhém měsíci začíná děťátko žvatlat a jeho pláč se liší podle toho, zda má hlad nebo je unavené. Zvedá hlavičku a když je šťastné, pohybuje končetinami. Začíná se usmívat a dokáže očima sledovat obličej nebo pohybující se předmět. V tomto období ho nejvíce přitahuje kontrast bílé a černé oproti jasným barvám.
  • Ve třech měsících děťátka mizí reflexní pohyby. Miminko už dobře udrží hlavičku, ale ještě nemá sílu se narovnat vsedě. Vidí do stále větší vzdálenosti.
Doporučené články
Nástroje pro maminky
VÝHODY ČLENSTVÍ
Přidejte se do Nestle Baby&Me klubu

Čekají vás skvělé výhody, které vykouzlí úsměv každé mamince. Vyzkoušejte naše členství také.