Arrow backLanguage
1,5 -2 roky

1,5-2 roky

Výživa děťátka ve věku 1,5-2 roky

Ve věku 1,5-2 roky může děťátko konzumovat veškerou zeleninu (vařenou i syrovou) a objevuje drobné červené i sušené ovoce. Buď se stále ještě nechává kojit nebo pije 500 ml pokračovacího mléka denně. To by mělo být preferováno oproti kravskému mléku – jeho složení je dokonale přizpůsobeno pro správný vývoj dětí do 3 let. Děťátko jí také všechny sýry a mléčné dezerty. Ale pozor! Pokud jde o bílkoviny, je třeba počítat s 25-30 g masa, ryb nebo vajec denně. Děťátko miluje cereálie pro děti, chléb, sušenky, těstoviny i rýži. 

Vývoj děťátka ve věku 1,5-2 roky

Vaše děťátko pozná samo sebe v zrcadle. A proto se z něj stává takový malý „sobeček“, který má trochu problém o něco se dělit – od hraček po rodiče. A zároveň se ke slovu dostává jeho rebelské já, takže zkouší překračovat stanovené hranice a občas neposlouchá. Tento věk má i mnoho kladných stránek. Když děťátko vidí někoho plakat, pokusí se ho utěšit. Na úrovni jemné motoriky si dokáže svléknout oblečení, vložit předmět do jiného, poskládat kostky nebo se napít z hrnečku. Co se týká hrubé motoriky, chodí stále lépe, a dokonce zvládne kopnout do míče bez spadnutí, couvnout a dřepnout si při hře.

Jakou zvolit kojeneckou výživu? Jak nakrmit alergika? Kolik jídla by děťátko mělo sníst? Mateřství přináší mnoho otázek ohledně výživy. Tak nahlédněte do naší brožury receptů, které pro vás sestavili odborníci na výživu a objevte všechny odpovědi na jednom místě.

Růst vašeho děťátka provází mnoho nového – změny délky spánku, noční můry, nevysvětlitelný pláč... Hlavně se nestresovat! Uklidněte se u našich tipů, ať příště víte, jak ho utěšit.  

Pozorovat, jak děťátko vymění kašičky za jídlo pro dospěláky během několika málo měsíců, a jak se neustále zlepšuje v chůzi a mluvení... neuvěřitelné! Najděte podporu při každém malém krůčku až k druhým narozeninám vašeho batolete.

Každé batole tak rádo trénuje jezení příborem a zkoumá pití z otevřeného hrnečku. A že vaše vaše děťátko ještě cumlá lahev a vidličku ani neudrží? Nebojte, každé dítě má jiné načasování a ten pravý okamžik určitě brzy přijde. Pokud však máte větší pochybnosti o jeho vývoji, zkonzultujte to se svým pediatrem.

Co můžete očekávat ve věku 1,5-2 roky

  • Každé batole tak rádo trénuje jezení příborem a zkoumá pití z otevřeného hrnečku. A že vaše vaše děťátko ještě cumlá lahev a vidličku ani neudrží? Nebojte, každé dítě má jiné načasování a ten pravý okamžik určitě brzy přijde. Pokud však máte větší pochybnosti o jeho vývoji, zkonzultujte to se svým pediatrem.
  • Vaše batole může váhat při seznamování s novými potravinami. Neklesejte na mysli a zkoušejte mu servírovat „novinky“ pomalu a nenásilně. A také děťátko nenuťte se přejídat, má své vlastní instinkty ohledně hlasu a sytosti.
  • Děti se tak rády předvádí. A pokud jde o přehnané žvýkání, jsou v tom mistři. Takže sliny i jídlo jsou všude jinde než mají být. Neřeště to. To přejde. Aspoň doufejte. :-)
  • Děti při jídle milují rutinu – starý známý bryndák, oblíbená mistička s obrázkem na dně nebo nepostradatelná lžíce se psím držadlem. Pro vás možná detaily, pro děťátko uklidňující pomocníci. 
  • Rostou jako z vody nebo jako houby po dešti? Každopádně dětský růst je velký fofr. Takže se rozlučte s vysokou dětskou židlí pro mimina a přivítejte malého gurmána na pořádné dospělácké židli.
  • Jazyková exploze! To je ta chvíle, kdy vaše dvouleté dítě objevuje svět opravdu naplno a je takřka nezastavitelné. Využijte této příležitosti a rozvíjejte zábavně jeho nové dovednosti. 
Doporučené články
Doporučené produkty
BEBA COMFORT 4 HM-O

Od ukončeného 18. měsíce

BEBA COMFORT 4 HM-O, 800 g
0
0 Recenze
BEBA OPTIPRO 4

Od ukončeného 18. měsíce

BEBA OPTIPRO 4, 500 g
0
0 Recenze
GERBER Cereal mléčná kaše jahodová_záměna

Od uk. 6. měsíce

NESTLÉ Mléčná Kaše jahoda Dobrou noc 300g
0
0 Recenze
GERBER Cereal mléčná kaše malinová_záměna

Od uk. 6. měsíce

NESTLÉ Mléčná kaše Malina Dobrou noc 300 g
0
0 Recenze
Naše značky
Nástroje pro maminky
Recepty
recepty
Vyberte si vhodný recept

Chcete najít chutný a zdravý recept? Je to snadné.

Vyber jmena
výběr jména pro miminko
Generátor jmen pro miminko

Na jménech záleží, a proto pomáháme rodičům prozkoumat nová jména pro miminka, dokud nenajdou perfektní.

ovulacni kalkulacka
Kalkulačka
Ovulační kalkulačka

Využijte naší kalkulačky a spočítejte si své plodné dny.

tehotensky kalendar
Kalkulačka termínu porodu
Kalkulačka termínu porodu

Použijte kalkulačku termínu porodu, abyste měli vždy aktuální informace o svém porodu a zvládli se tak připravit na příchod vašeho miminka.

Rady pro rodice
ikona otaznik
Rady pro moderní rodiče

Čerpejte z mnoha rad moderním rodičům,které Vám usnadní Vaše rodičovství.

Naše značky
VÝHODY ČLENSTVÍ
Přidejte se do Nestle Baby&Me klubu

Čekají vás skvělé výhody, které vykouzlí úsměv každé mamince. Vyzkoušejte naše členství také.