Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

38. týden těhotenství - 38. tt

Právě se nacházíte ve 38. tt. Ještě dva týdny! Ano, je to tak, už brzy se s děťátkem osobně seznámíte. Všechno už je docela připraveno. 

2minuty čtení Květen 17, 2018

 

VÝVOJ DĚŤÁTKA

Dítě zanedlouho s velkou slávou přijde na svět. Dýchací orgány se připravují na samostatné dýchání – až doteď si půjčovalo ty Vaše. Plíce se však budou dále vyvíjet i po narození a průdušky se ještě šestkrát rozdělí. Mozek bude v okamžiku porodu nejméně vyvinutým orgánem, ale bude se dále vyvíjet a dozrávat až do zhruba až 20 let věku. Vytvoří se nové spoje a okruhy podobně jako v počítači – mozek vlastně není nic jiného než přírodní počítač. Zdokonaluje se prostřednictvím informací, které přijímá, a je také sídlem emocí, které jsou takovou třešničkou na dortu. Díky tomu je každá lidská bytost jedinečná, se specifickou schopností chápat nové věci a čelit novým situacím. S věkem se postupně vyvíjí samostatné myšlení – a bude tomu tak i u Vašeho děťátka.

VAŠE TĚLO

Vsadíme se, že jste si určitě zkoušela představit, co se bude dít po příjezdu do porodnice. Podle toho, jak moc se bude příchod děťátka na svět blížit, budete umístěna buď na pokoj, nebo na porodní sál, a připojena na monitorovací přístroj. Váš partner se důkladně umyje a pak přijde za Vámi. Pokud si budete přát využít epidurální anestezii, anesteziolog Vás seznámí s postupem její aplikace. Snažte se být v klidu a soustředit se, abyste tento kouzelný okamžik mohla sdílet se svým manželem či partnerem. Příchod malého človíčka, pro kterého budete oba ti nejdůležitější lidé na světě, je obrovský zážitek. Snažte si ho užít. Je pravděpodobné, že i otec bude prožívat spoustu emocí a možná se bude trápit pocitem, že je neužitečný. Připomeňte mu, že dítě přichází na svět jenom díky Vaší společné lásce. Možná byste ho také mohla naučit pár dechových cvičení!

TIPY

Porod císařským řezem je z mnoha důvodů docela běžná záležitost. Pokud dítě dosud nezaujalo správnou porodní polohu, lékař s Vámi probere, zda byste nechtěla dítě přivést na svět právě tímto způsobem. „Císař“ není tak dramatická záležitost, jak by se mohlo zdát. V dnešní době je to naprosto rutinní zákrok. Epidurální anestezie umrtví pouze oblast pánve, takže při narození dítěte budete při vědomí a budete vnímat vše kromě bolesti. Většina nemocnic také umožňuje, aby byl u operace přítomen partner. Co se bude dít ve 39. týdnu?

Nástroje pro maminky
Recepty
recepty
Vyberte si vhodný recept

Chcete najít chutný a zdravý recept? Je to snadné.

Vyber jmena
výběr jména pro miminko
Generátor jmen pro miminko

Na jménech záleží, a proto pomáháme rodičům prozkoumat nová jména pro miminka, dokud nenajdou perfektní.

ovulacni kalkulacka
Kalkulačka
Ovulační kalkulačka

Využijte naší kalkulačky a spočítejte si své plodné dny.

tehotensky kalendar
Kalkulačka termínu porodu
Kalkulačka termínu porodu

Použijte kalkulačku termínu porodu, abyste měli vždy aktuální informace o svém porodu a zvládli se tak připravit na příchod vašeho miminka.

Rady pro rodice
ikona otaznik
Rady pro moderní rodiče

Čerpejte z mnoha rad moderním rodičům,které Vám usnadní Vaše rodičovství.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.