Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

7. týden těhotenství - 7. tt

Právě se nacházíte v 7. tt. Vaše děťátko měří úctyhodných 8 mm. Ačkoli to ještě necítíte, začíná se pohybovat. Přečtěte si, co se děje v sedmém týdnu.

2minuty čtení Květen 17, 2018

 

VÝVOJ DĚŤÁTKA

Děťátku se vyvinuly první svaly, takže se začíná trochu pohybovat, ale zatím neúmyslně. Končetiny se prodlužují, formují se lokty a prstíky na nohou a rukou začínají vypadat jako „opravdové“. Postupně se vyvíjí také zrakové ústrojí. Zrakový nerv je již prakticky funkční a začíná pomalu reagovat na změny intenzity světla. V tomto týdnu děťátko čeká spousta malých změn.

VAŠE TĚLO

Neovladatelné chutě na nejrůznější jídla nejsou jen otřepané těhotenské klišé. Věci, které jste dříve měla ráda, vám teď možná nebudou chutnat, dokonce Vám může přestat vonět oblíbený parfém. Tyto změny způsobují nové hormonální hladiny, které ovlivňují vnímání pachů a chutí. Takže je možné, že začnete ve velkém konzumovat ty často omílané kyselé okurky. Bohužel se také může stát, že budete pociťovat pravý opak těhotenských chutí. Mnohé nastávající matky trápí nevolnosti, hlavně po ránu.

STRAVA

Nyní je možná vhodný okamžik na to, abyste mezi hlavní jídla zařadila malou svačinu. Vaše tělo se pod přirozeným vlivem hormonů připravuje dopředu. Potřebuje si udělat malou zásobu tukové tkáně, aby se tak připravilo na poslední měsíce těhotenství a na období kojení. K pokrytí energetické potřeby vás a vašeho děťátka stačí jednoduchá svačina obsahující asi 200 kalorií – což odpovídá kousku pečiva s máslem a šunkou nebo jogurtu s ovocem a sušenkou.

TIPY

Je Vám špatně i během odpoledne? „Ranní“ nevolnost se může objevit kdykoli během dne. Pocit na zvracení může být způsoben nízkou hladinou cukru v krvi. Jakmile se vám udělá lépe, dejte si malou svačinu. Pokud zvracíte, vypijte trochu jablečné nebo hroznové šťávy, abyste doplnila tekutiny, nebo zkuste cucat led. Proti nevolnosti pomáhá také zázvor ve formě sušenek nebo čaje. Pokud si budete kupovat přípravky s obsahem zázvoru v lékárně nebo drogerii, přesvědčte se, jestli jsou vhodné pro těhotné ženy. Se svými problémy se svěřte lékaři, možná pro vás bude mít další doporučení.

Nástroje pro maminky
Recepty
recepty
Vyberte si vhodný recept

Chcete najít chutný a zdravý recept? Je to snadné.

Vyber jmena
výběr jména pro miminko
Generátor jmen pro miminko

Na jménech záleží, a proto pomáháme rodičům prozkoumat nová jména pro miminka, dokud nenajdou perfektní.

ovulacni kalkulacka
Kalkulačka
Ovulační kalkulačka

Využijte naší kalkulačky a spočítejte si své plodné dny.

tehotensky kalendar
Kalkulačka termínu porodu
Kalkulačka termínu porodu

Použijte kalkulačku termínu porodu, abyste měli vždy aktuální informace o svém porodu a zvládli se tak připravit na příchod vašeho miminka.

Rady pro rodice
ikona otaznik
Rady pro moderní rodiče

Čerpejte z mnoha rad moderním rodičům,které Vám usnadní Vaše rodičovství.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.