Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

„Jsem v tom“

Inspirujte se několika tipy, jak originálně říct svým nejbližším, že do vašeho života brzy přijde malý zázrak. Očkávání nového přírůstu do rodiny je jedinečný okamžik, který si zaslouží nezapomenutelné ohlášení.

3minuty čtení Říj 7, 2022

7 tipů, jak originálně oznámit těhotenství

Existují okamžiky, na které se nezapomíná. A jedním z nich je, když žena zjistí, že čeká miminko. S tím se pojí ještě jedna chvíle, kterou si i ostatní pamatují navždy – oznámení těhotenství. 

Jsou ženy, které jsou velice otevřené a své nadšení nedokáží skrýt. Když zjistí, že v nich roste nový život, své nadšení chtějí „vykřičet“ do celého světa. Takové ženy nejsou schopny ututlat své radostné pocity a nikdo jim to nemůže mít za zlé. Ale jsou i další ženy. Tajnůstkářky. Ty opatrně vyčkávají až do okamžiku, kdy se potvrdí dobrý průběh těhotenství. Může se stát, že tyto nastávající maminky tají radostnou zprávu i před partnerem a dumají nad tím, jak těhotenství nezapomenutelně oznámit. Pokud patříte do „týmu Tajnůstkářek“ máme pro vás skvělé nápady. Nejdůležitější je zvolit způsob, který bude blízký vám i těm, kterým to chcete oznámit. Pak už stačí nápad jen zrealizovat. 

Klasika v originálním pojetí 

Dupačky. Možná se mohou jevit jako klasika, ale existuje tolik možností, jak je originálně pojmout. Třeba: Baví budoucího tatínka videohry? Pořiďte mu dupačky s potiskem Nejlepší táta. Každý tatínek má nějaký koníček, který můžete využít při oznámení vaší radostné zprávy. Inspirovat se můžete třeba na Pinterestu nebo podobných webech a realizaci potisku zařídíte snadno online nebo seženete už hotové oblečky.

Miminku na zdraví

Lahev alkoholu s nápisem. Zní to fádně? Opak je pravdou. Budoucí tatínek si může radostnou zprávu rovnou zapít a vy ho potěšíte rovnou dvakrát. A pokud budete skutečně kreativní, může etiketa nést vtipné hlášky jako „nevhodné pro nastávající matky“ nebo „tátové sobě“. Na některých e-shopech najdete spoustu takových lahví, nicméně osobní vzkaz je vždy lepší. Tip na e-shop.

Hledej tatínku

Už jste zaznamenala poslední trend sociálních sítí? Těhotné ženy připraví pro svého partnera hru v podobě hledání pokladu. Jako mapu použijí své tělo. Budoucí tatínek může začít třeba jednou rukou, kde najde zprávu, aby se vám podíval na pravou nohu. Odtamtud ho další pokyn dovede do pravé dlaně a tak dále, až se nakonec dostane k té hlavní zprávě – napsané velkými písmeny na vašem bříšku. 

Starší brácha Alík

Mnoho lidí vnímá své zvířecí mazlíčky jako vlastní děti. A když je žena těhotná, ze zvířátek se stávají „starší sourozenci“. Co kdyby oznámil váš pes, že se vaše rodinka už brzy rozroste?! Domluvte si termín focení, připravte si snímek z ultrazvuku nebo těhotenský test a k tomu přidejte vašeho mazlíčka (psa, kočku, chameleona, ...) a sdělte světu tu radostnou novinu. 

Co je psáno, to je dáno

Označte datum v kalendáři. Skvělý tip pro organizované rodiny, které si do kalendáře zaznamenávají všechna důležitá data. Pokud patříte do této skupiny, zakroužkujte si v kalendáři předpokládané datum porodu a pak požádejte budoucího tatínka, aby v kalendáři zkontroloval něco dalšího v příslušném měsíci. A pak už jen sledujte, jestli je pozorný.

Zapojte celou rodinu!

Proč si s oznámením těhotenství dělat vrásky, když můžete zaúkolovat zbytek své rodinky a zejména starší děti. Můžete třeba pořídit svému synkovi tričko „Starší brácha“ nebo vymyslet akční plán, který ohromí celou širší rodinu. Vsaďte na dětskou kreativitu, ta nezná mezí.

Adresát: Budoucí tatínek

Nic nemůže být osobnější než ručně psaný dopis plný dojemných slov. Pokud jste však veselá kopa, nabízí se možnost své sdělení schovat do originálního pojetí – například přepsat dopis od banky. V takovém dopise můžete třeba adresátovi oznámit, že se vyskytl problém, k jehož řešení je nutné naskenovat QR kód. Když si kód načtou, objeví se jim video se snímkem z ultrazvuku nebo soubor se zvukem tlukoucího srdce miminka. Jen dejte pozor, ať dopis zní věrohodně, aby se na odkaz z QR kódu opravdu podívali. 

 

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.