Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

... čekáte miminko

COVID-19 a těhotenství. Je třeba se obávat?

2minuty čtení Dub 15, 2020

Mám strach, že se nakazím virem COVID-19. Jak moc se toho mám obávat?

V médiích se o COVID-19 objevuje velké množství informací, které nás znepokojují a matou.Podle Světové zdravotnické organizace je možné, že pokud žijete v zasažené oblasti, budete vy nebo kdokoli z vaší rodiny novému viru vystaveni. U mnoha lidí se mohou projevit jen mírné příznaky, zejména u dětí a mladých dospělých, ovšem existují i případy vyžadující nemocniční péči. Lidé s mírnými příznaky mohou vir i tak přenášet na ostatní. To znamená, že nejlepším způsobem, jak udržet vaši rodinu v bezpečí, je dodržovat základní preventivní opatření v domácnosti a mimo domov, jako je důkladná hygiena rukou a dýchacích cest, omezení sociálních kontaktů, dodržování odstupu a používaná roušek. Také se informujte a řiďte pokyny nařízení Vlády ČR či Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně omezení týkajících se cestování a veřejného shromažďování.

Jak dlouho přežívá koronavirus na površích?

Zatím nevíme přesně, jak dlouho koronavirus (COVID-19) přežívá na různých typech povrchů, ale Světová zdravotnická organizace zastává názor, že se čas přežití může lišit v řádu od několika hodin až po několik dnů (např. dle typu povrchu, teploty nebo vlhkosti prostředí). Proto je důležité potenciálně kontaminované povrchy čistit, dodržovat správnou hygienu rukou a nesahat si do očí, úst a nosu.

Je bezpečné přijímat domů balíčky nebo objednávky?

Mnoho z nás si nyní potraviny a předměty denní potřeby objednává domů, abychom se tak vyhnuli chození ven. Přirozeně pak máme strach, že se na takových zásilkách může nacházet virus, který si tak zaneseme domů. Světová zdravotnická organizace považuje přijímání balíčků z nakažených oblastí celkově za bezpečné, přičemž riziko kontaminace balíčku nemocnou osobou a přenesení viru z balíčku, který byl podroben cestě a různým podmínkám, je nízké. Nicméně je rozumné praktikovat vždy správnou hygienu rukou po manipulaci s obalem.
Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.