Arrow backLanguage
7-9 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Vývoj dítěte v 7. měsíci – Malý neposeda

Tento měsíc je velmi aktivní fází vývoje Vašeho děťátka. Chce být všude, všechno vidět a všude se dostat. Nevěříte tomu, že vaše miminko dokáže už sedět? Připravte se ještě na válení sudů a houpavé pohyby, přes které se brzy dostane až k lezení. Možná se bude snažit si ze sedu stoupnout na nohy. Neuvěřitelné!

2minuty čtení Říj 18, 2016

JAK PODPOŘIT VÝVOJ DĚŤÁTKA:

V tomto období děti baví aktivní hry, jako je schovávání se za různé předměty nebo „paci, paci, pacičky“. Vhodné jsou nejrůznější říkanky, které stimulují myšlení a rozšiřují slovní zásobu. Dítěti se také budou líbit různé hudební hry. Zkuste mu pouštět pomalejší klasickou hudbu, která může děťátko uklidnit. Určitě si také oblíbí všechny hračky, do kterých bude moci bouchat, šťouchat nebo jimi tlouci o sebe. Nedávejte mu však hračky obsahující malé části, které by mohlo spolknout.

V 7. MĚSÍCI MOHOU DĚTI UMĚT:

  • Natahovat se po vás a kývat se nahoru a dolů, když ho držíte v náruči.
  • Sahat po hračkách jednou rukou namísto dvou.
  • Rozčílit se, pokud mu seberete hračku. Děťátku se zlepšuje paměť a začíná si uvědomovat, že když nebude mít hračku, nebude si moci hrát.
  • Poznat, co cítíte, podle tónu Vašeho hlasu.
  • Začínat lézt nebo používat jiný způsob přemisťování z místa na místo.
  • Začít jíst samostatně rukou jemně nakrájená nebo mletá sousta jídla.

Pamatujte, že každé miminko je jedinečné a vyvíjí se vlastním tempem. Nemějte proto obavy, pokud všechny uvedené schopnosti Vaše miminko nedělá, dříve či později k tomu určitě dojde. Pokud máte o zdravotním stavu a vývoji dítěte jakékoli pochybnosti, poraďte se svým lékařem.