Arrow backLanguage
Od ukončeného 6. měsíce
Článek
Add this post to favorites

Vývoj dítěte v 7. měsíci – Malý neposeda

Tento měsíc je klíčovým obdobím vašeho děťátka. Chce být všude, všechno vidět a všude se dostat. Překvapí vás jeho pokroky, jako je snaha sedět a možná dokonce i vstávat.

3minuty čtení Říj 18, 2016

Jak podpořit vývoj děťátka:

V tomto období děti baví aktivní hry, jako je schovávání se za různé předměty nebo „paci, paci, pacičky“. Vhodné jsou nejrůznější říkanky, které stimulují myšlení a rozšiřují slovní zásobu. Dítěti se také budou líbit různé hudební hry. Zkuste mu pouštět pomalejší klasickou hudbu, která může děťátko uklidnit. Určitě si také oblíbí všechny hračky, do kterých bude moci bouchat, šťouchat nebo jimi tlouci o sebe. Nedávejte mu však hračky obsahující malé části, které by mohlo spolknout.

V 7. měsíci mohou děti umět:

  • Natahovat se po vás a kývat se nahoru a dolů, když ho držíte v náruči.
  • Sahat po hračkách jednou rukou namísto dvou.
  • Rozčílit se, pokud mu seberete hračku. Děťátku se zlepšuje paměť a začíná si uvědomovat, že když nebude mít hračku, nebude si moci hrát.
  • Poznat, co cítíte, podle tónu Vašeho hlasu.
  • Začínat lézt nebo používat jiný způsob přemisťování z místa na místo.
  • Začít jíst samostatně rukou jemně nakrájená nebo mletá sousta jídla.

Pamatujte, že každé miminko je jedinečné a vyvíjí se vlastním tempem. Nemějte proto obavy, pokud všechny uvedené schopnosti Vaše miminko nedělá, dříve či později k tomu určitě dojde. Pokud máte o zdravotním stavu a vývoji dítěte jakékoli pochybnosti, poraďte se svým lékařem.

A jaký bude vývoj miminka v 8. měsíci? To se dozvítě v tomto článku.

Jak podpořit vývoj dítěte 7 měsíců: tipy a aktivity?

V sedmi měsících už děti často dokážou sedět a jsou většinou velmi aktivní. Mohou se pokoušet dostat z pozice sedu do pozice na nohou. Podpořit vývoj sedmiměsíčního dítěte můžete pomocí aktivních her, jako je schovávání se za různé předměty nebo hra "paci, paci, pacičky". Také se doporučují různé říkanky, které stimulují myšlení a rozšiřují slovní zásobu. Děti v tomto věku také obvykle velmi ocení různé hudební hry.

Sedmiměsíční dítě: co umí a jaký je vývoj?

​​​​​​Ve věku sedmi měsíců mohou děti natahovat se po vás a kývat se nahoru a dolů, když je držíte v náruči. Mohou také sahat po hračkách jednou rukou namísto dvou a rozčílit se, pokud jim seberete hračku. Zlepšuje se jim paměť a začínají si uvědomovat, že když nebudou mít hračku, nebude si moci hrát. Děti také začínají rozpoznávat, co cítíte, podle tónu vašeho hlasu. Mnoho dětí v tomto věku začíná lézt nebo používat jiný způsob přemisťování z místa na místo. Mohou také začít jíst samostatně rukou jemně nakrájená nebo mletá sousta jídla.

Hudba a říkanky pro 7. měsíční dítě: jaké použít?

​​​​​Pro sedmiměsíční dítě jsou vhodné různé říkanky, které stimulují myšlení a rozšiřují slovní zásobu. Co se týče hudby, zkuste dítěti pouštět pomalejší klasickou hudbu, která ho může uklidnit.

Vhodné hračky pro 7. měsíční děti: které vybrat?

​​​​​V tomto věku se dětem obvykle líbí hračky, do kterých mohou bouchat, šťouchat nebo jimi tlouci o sebe. Avšak je velmi důležité, aby hračky neobsahovaly malé části, které by dítě mohlo spolknout. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.