Arrow backLanguage
7-9 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Vývoj v 10. měsíci - Nové fyzické dovednosti

Dělá vám vaše děťátko stále větší radost? Jakpak by ne! V tomto měsíci vás dítě umí už cíleně potěšit, a tím se prohlubuje i Váš vzájemný vztah.

2minuty čtení Říj 21, 2016

Nadále roste vzájemná důvěra, láska a propojení mezi vámi. Dítě možná začne znovu intenzivněji prožívat separační úzkost, což můžete pocítit hlavně v noci. Nadále je vhodné, abyste se obklopila rodinou a přáteli, kteří dítě občas pochovají, mluví na něj a komunikují s ním, aby se bylo schopno přizpůsobit, když musíte odejít. Dítě je čím dál lépe pohyblivé a už se umí přemisťovat jako skutečný profík. Také umí manipulovat s různými předměty a opakovat jednoduché úkony, jako je například sbírání kostek a vkládání do kyblíku. V podobných hrách dítě podporujte a vždy ho po zásluze pochvalte.

JAK PODPOŘIT VÝVOJ DĚŤÁTKA:

Mezi další zábavné hry, které můžete provozovat se svým desetiměsíčním dítětem, patří stavění věží z kostek, vkládání kostek do sebe a podobné aktivity, ke kterým můžete použít třeba krabičky na jídlo bez ostrých hran. Dávejte dítěti jednoduché úkoly, například, aby podalo předmět z druhého konce místnosti, a za jejich splnění ho vždy pochvalte. Některé děti v tomto období milují hračky, které mohou tahat za sebou, a tradiční oblíbené hry, jako je schovávání se a „paci paci“. Oblíbeným zdrojem zábavy jsou také knížky, nejlepší jsou vyrobené z pevného kartonu nebo nezávadné umělé hmoty.

V 10. MĚSÍCI MOHOU DĚTI UMĚT:

  • Kutálet si s Vámi s míčem. Rozvíjejí se sociální dovednosti a zájem o hraní.

  • Napodobovat ostatní lidi.

  • Zažívat separační úzkost, která se může projevovat také tím, že odmítají ležet samy v postýlce a nechtějí, abyste odcházela.

  • Pamatovat si oblíbenou písničku a smát se, když ji slyší.

  • Namísto pláče se vyjadřovat gesty a zvuky.

  • Používat žvatlání v konverzačním tónu.

Pamatujte, že...

každé miminko je jedinečné a vyvíjí se vlastním tempem. Nemějte proto obavy, pokud všechny uvedené schopnosti Vaše miminko nedělá, dříve či později k tomu určitě dojde. Pokud máte o zdravotním stavu a vývoji dítěte jakékoli pochybnosti, poraďte se svým lékařem.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky