Arrow backLanguage
Od 4. měsíce
Článek
Add this post to favorites

Zdravé stravování začíná u vás

Víte, že jste pro své dítě obrovským vzorem? Že ho ovlivňuje to, co jíte a pijete? Pokud vaše dítě uvidí, že jíte zdravě, pravděpodobně ho to inspiruje.

2minuty čtení Led 7, 2021

Gurmánem už od dětství

Zdravá strava spočívá v tom, že budete jíst dostatek potravin bohatých na živiny. Vaše tělo potřebuje například obiloviny, maso a ryby, bílkoviny, ovoce, zeleninu a mléčné výrobky. A také pít denně spoustu vody. Zodpovědní rodiče si pak mohou užívat hned dvou výhod – pozitivního dopadu zdravých potravin na jejich organismus a nerozmazlené zdravé dítě.

Okoukáno u rodičů

 „Studie ukazují zajímavou věc. Když si rodič nebo pečovatel pochutnávají na novém jídle, dítě ho pravděpodobně bude chtít také zkusit. Jakmile u stolu vzor chybí, dítě nemá motivaci zkoušet nic nového...“ vysvětluje Anne Dattilo, PhD, RD, Associate Director of Nutrition Science ve společnosti Nestlé Infant Nutrition.

Hlavně pozitivně

Pokud máte k nějaké potravině záporný vztah, snažte se z výchovného hlediska držet emoce na uzdě. Jakmile totiž projevíte k jídlu odpor, je dost možné, že váš malý poklad to okouká. Usnadněte to radši vám oběma a naučte ho radši jíst pestře a zdravě, ať má dobrý základ do života.

Tip:

Nechte své dítě během jídla pozorovat celou vaši rodinu a připravte ho tak na budoucnost zdravého stravování.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky