Arrow backLanguage
Od narození
Článek
Add this post to favorites

Tatínek a miminko – 7 tipů, jak se společně zabavit

Tatínci, chystáte se strávit s vaším dítětem pár hodin nebo celý den jen ve dvou? Připravili jsme pro vás speciální tipy, jak si společný čas užít.

3minuty čtení Říj 20, 2016

PRO TY NEJMENŠÍ (0 – 3 M)

Nenechte se zmást tím, že miminko ještě na všechno nereaguje. Zvyká si teprve na svět kolem. I takové drobečky ale můžete zkoušet zabavit, když zrovna nespinkají.

1. Už jste miminku ukázal, jak fascinující máte ruce? Není to legrace, pro miminko jsou lidské prstíky neznámé předměty, které se dokáží nejrůzněji ohýbat a „tancovat“. Určitě je bude se zaujetím pozorovat.

2. Ještě lepší je ale obličej! Můžete se na děťátko různě tvářit, mluvit, vykouknout zpoza rukou nebo plenky, dělat různé zvuky nebo miminku při přebalování rty jemně „prdět“ na bříško. Jsou to pro něj velice zajímavé vjemy. Vše je v těchto dnech nové.

Je ale důležité nebavit miminko příliš dlouho, nezahltit ho novými informacemi. Potřebuje v tomto období hodně spánku. Mohlo by se snadno stát, že když má v tomto věku příliš vjemů, nedokáže následně usnout a může víc plakat.

MALÝ ZVĚDAVEC (4 – 6 M)

Už se nemusíte bát, že by miminko nereagovalo. Určitě ho teď zajímá všechno! Mladší uspokojí, když se budou dívat na to, co zrovna děláte. Můžete mu to i popisovat, některé předměty dát do ručičky na ohmatání.

3. Také můžete začít s klasickými Thrami jako Paci, paci nebo Vařila myšička. Oblíbené je u dětí i tatínků Letadlo. Miminko máte na pažích před sebou a pohybujete s ním do stran, dokola, nahoru a dolu. Rychlost upravte tak, aby se nebálo. Zkuste přidat i známou říkanku: „Éro letí, nemá děti. My je máme, neprodáme!“ Uvidíte, jak se společně nasmějete.

4. Chodíte rád na ryby? Zalovte si u vás v pokojíčku. Přivažte plyšovou hračku na nějaký provázek (pozor, aby se z něj neuvolňovala vlákna). Dítě si posaďte na klín a hračku odhoďte za nějaký předmět, kde na první pohled není vidět – za stůl, za krabici s hračkami, za polštář. Potom pomalu přitahujte provázek k sobě. Až se hračka objeví, zatleskejte. Váš drobek bude ještě dlouho koumat, kam se vždycky plyšák schová. A když vykoukne, bude z něj mít obrovskou radost.

BRZY BUDE MÍT ROK (DO 1 ROKU)

5. To už je krásný věk, kdy inspirace doma i venku najdete dost a dost. Zkuste využívat běžné předměty. Odstraňte například etiketu z běžné plastové lahve a něčím ji naplňte. Kamínky, písek, oříšky, voda, korálky, knoflíky. Dobře utáhněte uzávěr! Potom ukažte novou hračku broučkovi. Může s ní hrkat, převalovat, pravděpodobně ji bude i žužlat, tak se přesvědčte, že je čistá a dobře uzavřená.

6. Malý kuchař – venku na pískovišti nebo doma v kuchyni, je to jedno. Hrnec, vařečka, poklička dítě zabaví stejně dobře jako bábovičky, písek a lopatička. Můžete vařit a stavět společně, nebo jen dohlížet a „ochutnávat“, co vám kuchař přinese.

7. Hra na schovávanou děti bude bavit ještě dlouho. Začít s ní můžete už teď. Ze začátku volte jednoduché skrýše, aby vás miminko mělo možnost najít. Obyčejné KUK, BAF nebo Mám tě!, rozesměje všechny nezbedy.

Když se svým pokladem trávíte čas, objevíte jistě spoustu dalších vychytávek a her u kterých se společně pobavíte. Užívejte si takových chvilek, protože čas nikdo nevrátí. Šťastný den otců!

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky