Arrow backLanguage
4-6 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Svačinky plné vitamínů pro silnou imunitu!

Imunitní systém dětí dostává často zabrat, obranyschopnost je potřeba budovat po celý rok. Dopřávejte jim proto vždy dostatek vitamínů! Poradíme vám, jak na to.

3minuty čtení Lis 1, 2017

Centrum obranyschopnosti se nachází v bříšku

Víte, že pro správné fungování imunitního systému každého člověka je důležité udržovat zdravou střevní mikroflóru? Právě ve střevech se totiž vstřebávají všechny vitamíny a minerály. Dochází v nich také k boji mezi špatnými bakteriemi a těmi, které tělu naopak prospívají (probiotiky). Pokud u dětí v bříšku začnou prospěšné bakterie svůj boj prohrávat, jejich organismus bude slábnout a stane se náchylnějším k různým onemocněním. Aby k tomu nedocházelo, je velmi důležité dodržovat vyvážený jídelníček.

Ovoce a zelenina jsou základ

Jídelníček dětí by měl být především pestrý. Rozhodně se však neobejde bez dostatku ovoce a zeleniny. Nejenže obsahují řadu důležitých vitamínů a minerálních látek, zároveň jsou i významným zdrojem vlákniny, která pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru. Vše funguje jednoduchým způsobem.

Kvalita především

Není ovoce jako ovoce. Zvláště u dětí je třeba dbát na výběr zdravých a kvalitních potravin. Děti totiž bývají na některé látky citlivější, což může vést k nepříjemným zažívacím potížím. Zažívání malých dětí si například nedovede poradit s dusičnany, jež se často nachází v potravinách pocházejících z klasického zemědělství. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout byť jen malému množství chemikálií v potravinách, je zaměřit se na produkty a potraviny s označením BIO. Aby mohla jakákoliv potravina nést označení BIO, musí splňovat velmi přísná zákonem stanovená kritéria. BIO produkt je výsledkem ekologického zemědělství, a tudíž neobsahuje sebemenší zbytky chemických látek, jako jsou například herbicidy, pesticidy, nebo umělá hnojiva.

Vitamíny hrou

Co ale dělat, když vaše dítě ovoce i zeleninu zcela odmítá? U dětí často při jídle rozhoduje způsob, jakým jim ho podáte. Zkuste na to jít hravě. Zapojte děti do příprav v kuchyni a vyrobte si spolu na talíři obrázky z různých kousků ovoce a zeleniny. Vyzkoušet můžete také ovocné kapsičky GERBER Organic, které jsou nyní k dostání v BIO kvalitě. Uvidíte, že vašim dětem takové svačinky nakonec opravdu zachutnají. Ovocné kapsičky jsou navíc velmi praktické při cestování. Nezaberou příliš místa v batůžku ani kabelce, a vejdou se bez problému i do kapsy. Mají znovu uzavíratelný obal, takže je vašemu drobečkovi můžete schovat i na později, pokud celou najednou nesní. Starší děti je dokonce zvládnou sníst samy a bude je to bavit, mladším stačí pomoci lžičkou. Výhodou je také to, že jsou vhodné pro děti od ukončeného čtvrtého měsíce, takže po nich můžete sáhnout již při zavádění prvních příkrmů. Pokud je vaše dítě zdravé a dbáte na jeho vyváženou stravu, není potřeba mu k doplnění vitamínů podávat žádné další potravinové doplňky. Máte-li však o stravování vašeho děťátka jakékoli pochybnosti, obraťte se na svého pediatra.    

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky