Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

Užijte si silvestrovskou oslavu i s bříškem

To, že jste těhotná, samozřejmě vyžaduje jisté ohledy a péči. Neznamená to ale, že si nemůžete užít Silvestra jako váš partner nebo ostatní kamarádi. Mrkněte na několik způsobů, jak slavit, ale neohrozit poklad, který nosíte pod srdcem.  

3minuty čtení Lis 23, 2017

Přípitek ano, další sklenka ne

Kolem alkoholu v těhotenství panuje spousta mýtů a polopravd. Jak to tedy doopravdy je? Lékařské výzkumy se jednoznačně shodují na tom, že pravidelná konzumace většího množství alkoholu velmi neblaze působí na plodnost i na celé těhotenství. Neznamená to však, že pokud polknete hlt vína, vše je ztraceno. Malé dávky alkoholu, maximálně 2 jednotky alkoholu týdně, se ještě považují za bezpečné. Jednotka alkoholu odpovídá 0,33 litru 10° piva, 0,125 litru bílého vína. Ideální ale je, vyhnout se alkoholu v těhotenství úplně. I na oslavách můžete raději sáhnout po nealkoholickém sektu, nealkoholickém vínu nebo pivu. Nebudete si připadat mimo svoji „partu“ a zároveň neohrozíte miminko. Pokud dojde na slavnostní, například novoroční, přípitek, výjimečně se ho nemusíte vzdát, ale rozhodně by se z toho neměla stát tradice.  

Chlebíčky, chipsy a jednohubky

Všichni dobře víme, že by se maminky měly snažit jíst zdravě. Vše co konzumujete, jde vlastně přímo i k miminku. Co když ale všechny ty křupky a chlebíčky vypadají tak lákavě? Nic se nemá přehánět a tak i na silvestrovském občerstvení si můžete pochutnat. Zcela odpustit byste si měla pouze syrové maso, sushi, mořské plody, plísňové sýry, tabák a větší množství kofeinu (v pořádku jsou cca 2 šálky kávy denně). Ostatním pochutinám se výrazně vyhýbat nemusíte. Zbytečně se nepřejídejte a to, co si dáte na oslavě, by úplně nemělo zapadnout do vašeho každodenního jídelníčku. A pokud připravujete občerstvení sama, doporučujeme zahrnout i nějaké „odlehčené“ ďobání. Skvělé jsou například zeleninové hranolky s bylinkovým dipem, celozrnné jednohubky s cizrnovou nebo zeleninovou pomazánkou. Hostům bude určitě chutnat i domácí guacamole nebo hummus. Chipsům i tatarce můžete dát letos sbohem. Silvestrovské občerstvení totiž může být chutné i zdravé.  

Program šitý na míru všem

S kým plánujete slavit a čemu dáváte přednost? Možností, jak se rozloučit se starým rokem a přivítat ten nový, je mnoho. Vyškrtněte ale rovnou variantu, kde se bude v průběhu celého večera kouřit. Kuřácká hospůdka nebo jakýkoli jiný zakouřený prostor je pravděpodobně jediné místo, kterému byste se měla striktně vyhnout. Užít si ale můžete pohody doma, stolních jiných her, filmů, hudby, tancování, hlavně se musíte cítit dobře. Pokud samozřejmě máte nějaká omezení doporučená od lékaře, držte se jich. Jinak ale poslouchejte především své vlastní tělo. Jak a kde slavit doporučujeme řešit s partnerem, případně kamarády včas, aby nedošlo k nedorozumění a aby si slavnostní večer užil opravdu každý.  

Odpočívejte, maminko!

Proběhly oslavy přesně podle plánu? Užila jste si to? Nezapomeňte také na dostatek odpočinku. Pokud ponocujete jeden večer, pravděpodobně to brzy dospíte. Neměla by se z toho ale stát tradice.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.