Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

Připravte si výbavičku pro miminko

Malý človíček vyžaduje nejen péči, ale i výbavičku, ve které bude vše důležité. Přečtěte si, co všechno budete potřebovat.

2minuty čtení Srp 2, 2016

KDY S CHYSTÁNÍM ZAČÍT?

Není nutné mít už v polovině těhotenství připravený celý dětský pokojíček a nakoupené i oblečení a plenky. Nenechávejte ale základní přípravy až na poslední týdny před porodem. Až bude miminko na světě, nebude už na žádné velké zařizování čas. S přípravami můžete postupně začít přibližně od druhého trimestru. Nebudete se cítit pod tlakem a stihnete zařídit i vybrat vše. A s klidem. Až se do plánování a vybírání pustíte, nesnažte se to udělat všechno najednou. Využijte náš chytrý seznam v PDF. Vytiskněte si ho, upravte podle svých představ, připište poznámky a užívejte si to! Vždyť nakupování věcí pro miminko patří k těm příjemným záležitostem.

OD ČEHO SE ODPÍCHNOUT?

Přijde vám, že je těch věcí nějak moc? Oblečení, věcičky na přebalování, na koupání, na cestování, na spinkání, základní lékárnička… Udělejte si jasný systém, jak postupovat. Ujasněte si, co už doma máte, co bude potřeba dokoupit a v jakém pořadí se na to vrhnete. My doporučujeme začít od největších a nejdůležitějších věcí. Kočárek, postýlka, autosedačka, přebalovací pult, vanička a postupně se propracujete až k drobnostem jako třeba sada ponožek nebo bryndáček. Náš tip: Nepodceňujte látkovou plenu. Je to pomocník, kterého jako maminka budete využívat velmi často. Hodí se nejen na otření pusinky, ale děti s ní usínají, můžete ji využít i jako podložku a jistě objevíte i další její funkce. Pořiďte si jich tedy klidně 20 i víc.

NEKONČÍCÍ SEZNAM

Nenechejte se vystresovat nekončícími seznamy z různých zdrojů. Pravdou je, že pro miminko v dnešní době můžete sehnat opravdu velké množství věcí. I takové, které třeba nikdy nevyužijete. V prvním kroku zkuste pro miminko připravit jen to, co je opravdu nezbytné. Další vychytávky, které vám mohou mateřství usnadnit, si můžete pořídit i později. Nenechte se ani příliš vykolejit radami kamarádek, protože co se osvědčí u jednoho miminka, nemusí zabrat na to vaše. Využijte i možnosti půjčit si nějaké věci a pak předat dál. Náš tip: V prvních měsících děti rostou velice rychle. Proto se vám může snadno stát, že některé kousky oblečení na sobě budou mít třeba jen jednou. Pokud chcete pár korun ušetřit, poohlédněte se i po dětských bazárcích, kde seženete téměř nové oblečení za příznivou cenu. Máte svůj vlastní tip, na co by maminka při zařizování pokojíčku a výbavičky pro novorozence neměla zapomenout? Dejte nám vědět na Facebooku. Zařizování pokojíčku i všech dětských věcí si užívejte naplno. Jsou to zážitky, na které budete zpětně vzpomínat.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.