Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

Nástrahy cestování v těhotenství

Cestování v těhotenství není ničím zakázaným. S rostoucím bříškem by však žena měla brát ohled na rizika s ním spojená.

2minuty čtení Říj 19, 2016

Vždy dopředu zvažte, jaký způsob dopravy zvolíte a kolik času vám cesta zabere. Zároveň si dobře prostudujte podmínky cestovního pojištění. Mohou vás nemile překvapit. Nižší tlak, pomalejší reakce na vnější podněty, žaludek jako na vodě a řada dalších příznaků může cestování těhotným ženám značně zkomplikovat. Ať už denně dojíždíte autem do práce, nebo vyrážíte na dovolenou letadlem, poraďte se s lékařem či gynekologem. Dostanete od něj potřebné rady a díky včasné přípravě vás případné komplikace tolik nezaskočí.

JÍZDA AUTEM DO PRÁCE

Práce tvoří pevnou součást života a každodenní dojíždění autem v těhotenství není žádnou překážkou. Co vás však můžeme překvapit, jsou pomalejší reakce a reflexy. Na delších trasách proto raději dělejte krátké přestávky, průběžně doplňujte tekutiny a hlídejte hladinu cukru. Vzhledem k četným otřesům nezapomeňte na speciální bezpečnostní pás určený pro těhotné. Pokud máte před sebou dlouhou trasu a pojede sama, zvažte cestu vlakem. V moderních vagónech skoro nepocítíte otřesy a sedačky poskytují dostatečný prostor pro bolavé a unavené nohy.

LETÍME NA DOVOLENOU

Vlivem zvýšeného tlaku a nižší hladiny kyslíku představuje cestování letadlem pro těhotnou ženu vždy určité riziko. Za nejbezpečnější je považován druhý trimestr a do 28. týdne můžete létat bez většího omezení. Mezi 28. až 36. týdnem povolují letecké společnosti vstoupit na palubu maminkám často jen s lékařským potvrzením. Od 36. týdne již vás žádné aerolinky nepřepraví.

POZOR NA CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ!

Maminky jsou občas zaskočeny netradičními podmínkami. Většina pojišťoven má jasně daná pravidla, do kterého týdne těhotenství proplácí případné léčebné výlohy. Nejčastější hranici tvoří 22. týden, ale výjimkou není ani týden dvacátý. V případě, že cestujete do zahraničí později, dobře si prostudujte smlouvu a informujte se na rozsah plnění. Spíše výjimku tvoří pojišťovny, u nichž sjednáte pojištění ještě mezi 26. až 32. týdnem.

VÝLUKY V POJIŠTĚNÍ

Jednu z nejdůležitějších částí smlouvy tvoří tzv. Pojištění léčebných výloh. Zahrnuje komplex péče v zahraničí od lékařského ošetření, pobytu v nemocnici, léků předepsaných lékařem, přepravy z místa pobytu do nemocnice až po transport zpět do České republiky atd. Na některé případy, například řízení auta bez příslušných dokladů, léčbu onemocnění, které se neprojevilo před cestou do zahraničí, či chronické onemocnění, se totiž nemusí léčebné výlohy vztahovat. Výjimku mohou tvořit komplikace v prvních šesti měsících těhotenství. Každá pojišťovna však má jiná pravidla pro následné vyplácení financí. Pokud se vám vyskytne problém, o kterém jste musela vědět v určitém časovém horizontu již před odjezdem, nemusíte od pojišťovny dostat nic.

Nástroje pro maminky
Recepty
recepty
Vyberte si vhodný recept

Chcete najít chutný a zdravý recept? Je to snadné.

Vyber jmena
výběr jména pro miminko
Generátor jmen pro miminko

Na jménech záleží, a proto pomáháme rodičům prozkoumat nová jména pro miminka, dokud nenajdou perfektní.

ovulacni kalkulacka
Kalkulačka
Ovulační kalkulačka

Využijte naší kalkulačky a spočítejte si své plodné dny.

tehotensky kalendar
Kalkulačka termínu porodu
Kalkulačka termínu porodu

Použijte kalkulačku termínu porodu, abyste měli vždy aktuální informace o svém porodu a zvládli se tak připravit na příchod vašeho miminka.

Rady pro rodice
ikona otaznik
Rady pro moderní rodiče

Čerpejte z mnoha rad moderním rodičům,které Vám usnadní Vaše rodičovství.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.