Arrow backLanguage
Těhotenství
Článek
Add this post to favorites

Tipy pro táty, jak vybrat dárek pro novorozené miminko i statečnou maminku

Porod je velká událost a neměla by zůstat bez povšimnutí. Mamince udělá radost, když jí prokážete svůj obdiv za to, že přivedla vašeho drobečka na svět.

4minuty čtení Srp 4, 2016

PRO STATEČNOU MAMINKU

Milí tatínci, je samozřejmě jen na vás, jestli se chystáte něco mamince koupit. Stále častěji se však dáreček „za porod“ bere jako samozřejmost. Pro maminku je to vyjádření radosti z miminka a vašeho obdivu za její sílu a statečnost. Doma maminku jistě potěší krásná květina, ale většina žen ocení spíše trvalou vzpomínku. Například šperk. Bude ho nosit hrdě, protože při pohledu na něj si vždy vzpomene, proč jste jí ho dal. Z lásky a obdivu k ní. Prstýnek, sada šperků, náramek, náušnice, přívěsek nebo nějaký komplet je tedy správnou volbou. I když ale zvolíte úplně jiný dárek, jistě to bude milé a pozorné. Nezapomínejte, že porod je náročná životní chvíle a žena se během něj musí vypořádat s pořádnou dávkou hormonů i bolesti.

KDYŽ JE MIMINKO ČERSTVĚ NA SVĚTĚ

Stačí pár hovorů a SMS zpráv z porodnice a vaše miminko se brzy stane středem pozornosti. Čeká vás spousta návštěv od přátel a příbuzných. Obvykle se stane, že brzy nebudete vědět, kam dary pro miminko dávat. Zkuste se proto jako tatínek zamyslet nad dárkem, který bude opravdu praktický a může také sloužit jako vzpomínka. Oblečení je sice skvělá věc, ale miminko z něj vyroste co by dup. Zkuste se tedy poohlédnout spíše po nějaké hezké zvonkohře, nebo kolotoči, který pověsíte nad postýlku. Krásný dárek je i „usínáček“. Plyšová hračka nebo dečka, na kterou si miminko zvykne a ještě dlouho pro něj bude ta nej a s ní samozřejmě i vy, protože bude od vás. Zapátrejte na internetu a věnujte výběru dostatek času. Protože první hračka by se neměla odbýt.

ČÍM POTĚŠIT ŽENU V PRŮBĚHU PRVNÍHO NÁROČNÉHO ROKU?

Mnoho žen miluje praktické dárky, ale snažte se vždy ukázat, že myslíte i na její pohodlí, odpočinek a občas se jí nebojte trochu rozmazlit. Zkuste jí na Vánoce, nebo narozeniny darovat věci, které nijak nesouvisí s péčí o miminko. Pokud už je děťátko větší a bez maminky se v průběhu dne obejde, vyberte pro svou drahou polovičku například poukaz na masáž, nebo jí rovnou domluvte wellness program na celý den. První rok s miminkem v domácnosti je náročný jak pro vás, tak pro maminku, dokažte jí, že jste si toho vědom a dopřejte jí relax a chvilku, kterou bude mít jen pro sebe. Bude vám vděčná.

KDYŽ UŽ SE MIMINKO BATOLÍ PO CELÉM BYTĚ

Barevný kolotoč nad postýlkou už vaše dítko příliš nezajímá? Je čas vybrat další vhodný dárek. Co koupit samozřejmě řešte i s maminkou, ale pokud chcete i ji překvapit, volte raději klasiku a neexperimentujte. Fantazie a kreativita malých dětí je neuvěřitelná, proto byste ji měli rozvíjet. Nejlepšími dary v tomto období jsou klasické hračky, například stavební kostky, velká sada pastelek a voskovek, nebo jednoduchý hudební nástroj jako bubínek nebo řehtačka. Dítě bude tvořit a ať už vám kresby budou připadat jako čmáranice a bubnování nebude podle vás ani trochu blízké hudbě, tyto činnosti velmi rozvíjí představivost vašich malých ratolestí. V módě jsou také moderní hračky, které jsou napájeny bateriemi a hračka tak svítí či bliká a vydává spoustu zvuků. Pro děti jsou velmi zábavné, ale většina těchto hraček končí na poličce bez baterií, protože rodiče začne po chvíli neustále se opakující zvuk přivádět k šílenství. Skvělým a osvědčeným dárkem, který zvuky nevydává, je barevná obrázková kniha. PROLOMTE STEREOTYP A VYRAZTE VEN! Když už váš rošťák zná každý kout vašeho obydlí a pro vaši ženu je společenská událost i vynesení odpadkového koše nebo nákup v blízkých potravinách, je na čase, abyste jako hlava rodiny naplánoval pořádný výlet. Bude to ten nejlepší dárek jak pro dítě, tak pro ženu. Odpoledne strávené třeba v zoo nebo na starodávném hradu bude pro všechny nezapomenutelné. Vaše žena potřebuje mezi lidi a vaše malé také potřebuje nové a nové podněty, aby stihlo poznat co nejvíce nových věcí. Ty nejlepší dárky přece nejsou o penězích, ale o chvilkách strávených s těmi, které milujeme. Proto se naučte jako rodina vymýšlet společné výlety a tvořit společné vzpomínky i zážitky.  

 

 

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.