Arrow backLanguage
0-3 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Pomůcky při kojení

Kojení je ta nejpřirozenější činnost, kterou maminku a miminko potká. Někdy to ovšem nejde tak snadno, proto vám přinášíme seznam pomůcek, které vám mohou kojení usnadnit. Pokud si s jejich použitím nejste jistá nebo nevíte jak na to, obraťte se na laktační poradkyni.

2minuty čtení Črv 2, 2018

 

Tvarovače na bradavky

Od ukončeného 6. měsíce těhotenství mohou maminky používat tvarovače bradavek. Ty jsou určené pro ženy s vpáčenými bradavkami nebo výrazně plochými bradavkami. Ostatní maminky se na kojení nijak speciálně připravovat nemusí. Doporučujeme však domluvit si schůzku ještě před porodem s laktační poradkyní a vše probrat. Budete se cítit klidnější a „připravená“.

Kojící polštář

Maminky s novorozencem jistě ocení kojící polštář. Je to skvělá pomůcka, která při správném použití funguje jako prevence bolesti zad. Poslouží také jako opora vám, i miminku. Usnadňuje také manipulaci s děťátkem. Vybírat můžete z množství tvarů i výplní. Doporučujeme vybírat polštář ještě před porodem. Důkladně ho prozkoušejte. Polštář by měl mít snadno snímatelný potah z příjemného materiálu, nejlépe 100% bavlny. Myslete také na to, že přírodní výplně, jako například špalda nebo pohanka bývají těžší, šustí a citlivým dětem mohou vyvolat i alergickou reakci. Řiďte se ale podle sebe a vyberte si takový polštář, který pro vás bude příjemný. Zeptat se můžete personálu v každém obchodě s kojeneckým zbožím.

Kloboučky na kojení

Je důležité vědět, že po této pomůcce by maminka měla sáhnout až ve chvíli, kdy ji trápí nějaký problém. Pokud kojí normálně, kloboučky by používat neměla. Kloboučky na kojení laktační poradkyně doporučují ve chvíli, kdy má maminka vpáčené bradavky a miminko se nemůže, i přes snažení, přisát. Kloboučky vlastně fungují jako protéza. Někdy bývají doporučeny i v případě, že má maminka bolestivé trhlinky a ranky na bradavkách, tzv. regády. Vždy je lepší kojit alespoň s kloboučkem, než se tomu vyhýbat a kojit přestat. Je však důležité být ve spojení s laktační poradkyní a vyřešit příčinu, kterou je v tomto případě špatná technika kojení.

Odsávačka

Existuje hned několik druhů. V nemocnicích se v případě nedonošených miminek pravděpodobně setkáte s velkou elektrickou odsávačkou, kterou využívají maminky na oddělení šestinedělí kvůli stimulaci laktace. Doma ale můžete mít menší provedení elektrické odsávačky a taky odsávačku manuální. Jsou vhodné ke stimulaci a ke zvyšování intenzity nebo k udržení kojení. Manuální odsávačky mohou snadno unavit vaši ruku, proto nejsou ideální pro dlouhodobé používání. U elektrických odsávaček by měla být samozřejmostí volba rychlostních stupňů. Z ostatních pomůcek, v tomto případě spíš nezbytností, si domů nezapomeňte včas nakoupit dostatek vložek do podprsenky, speciální kojící podprsenky i kojící oblečení, abyste si tuto dobu co nejvíce usnadnila. Brožurka o kojení

STÁHNOUT BROŽURKU O KOJENÍ

Brožurka o kojení
Doporučený produkt
lacto+
Nové

Od narození

BEBACARE MAMA LACTO+, pískavice řecké seno, 20,9 g
5
4.9/5
Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.