0-3 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Vývoj ve 2. měsíci – dítě je čilé a vnímá své okolí

Ve druhém měsíci života se některá miminka začínají smát nebo si broukat. Vyjadřují tak své pocity nebo reagují na známé hlasy a zvuky, jako je Váš nebo tatínkův hlas.

2minuty čtení Říj 20, 2016

Více než polovina miminek v tomto období pozná své rodiče a reagují na ně jinak než na neznámé lidi. Zkuste děťátku číst nebo zpívat, abyste podpořili další vývoj jeho schopnosti sociální interakce. Dejte mu na hraní několik jasně barevných předmětů, například černobílé závěsné hračky s výrazným vzorem nebo měkké látkové hračky. Čas strávený společnou hrou posiluje vazbu mezi Vámi a miminkem a pomáhá mu učit se nové věci. Během hry uvidíte, že miminko lépe kontroluje své pohyby a posiluje svaly. V této době ho můžete začít pokládat na zem na hrací deku, aby se mohlo protáhnout a hrát si v poloze na bříšku. Dejte dítěti dostatek času na to, aby sivyzkoušelo různé pohyby. Nezapomeňte na očkování Podle doporučení by mělo miminko ve druhém měsíci života dostat první dávku Hexavakcíny. Detailní předhled očkování zde. (odkaz na jiný čálnek v rámci webu) Pokud jste se na očkování ještě neobjednali, zavolejte dětskému pediatrovi co nejdříve.

VE 2. MĚSÍCI MOHOU MIMINKA UMĚT:

  • Reagovat na hlasité zvuky tím, že zcela ztichnou, rozpláčou se nebo se chovají vylekaně.
  • Vydávat broukavé zvuky.
  • Opakovat zvuky „óóó“ a „ááá“.
  • V poloze na bříšku zvednout hrudník a hlavu a opírat se při tom o ruce.
  • Zaostřovat na velmi malé předměty a sledovat je, k čemuž jim pomáhá vývoj očních svalů.

Pamatujte, že každé miminko je jedinečné a vyvíjí se vlastním tempem. Nemějte proto obavy, pokud všechny uvedené schopnosti Vaše miminko nedělá, dříve či později k tomu určitě dojde. Pokud máte o zdravotním stavu a vývoji dítěte jakékoli pochybnosti, poraďte se svým lékařem.