Arrow backLanguage
0-3 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Na jaké vitamíny ve výživě dětí nezapomenout

Přečtěte si, které vitamíny a minerální látky jsou pro život nepostradatelné. 

1minuta čtení Květen 29, 2020

Proč se děťátko neobejde bez vitamínů?

Vitamíny jsou esenciální látky, které spolu s minerálními látkami, Až na některé výjimky si vitamíny lidský organismus nedokáže vyrobit sám. Musí je přijímat prostřednictvím stravy. Tyto látky hrají významnou úlohu v procesech vstřebávání a látkové výměny. Mají také funkci antioxidantů. Některé vitamíny, ze skupiny imunonutrientů, mají vliv na podporu imunitního systému. Jde například o vitamín A, C a D. Vitamíny řady B, třeba B1, B2 a B5, zase podporují správné fungování energetického metabolismu.

Železo, vápník a zinek nesmí chybět

Také minerální látky jsou pro život nepostradatelné. Ačkoli se jejich referenční hodnota příjmu pohybuje v řádech mikrogramů, každý z nich má nezastupitelnou úlohu. Příkladem může být zinek, který hraje nezastupitelnou úlohu v podpoře imunitního systému, jód a železo pro podporu rozvoje nervové soustavy nebo vápník pro zdravý růst a vývoj kostí. Množství vitamínů a minerálních látek se v náhradní kojenecké výživě řídí doporučením odborných nebo regulačních společností 1, 2, 3.

Reference:

  1. EFSA NDA Panel. Scientific Opinion on the essential composition of infant and follow on formulae reference for public consultation 2014;12(7):3760.
  2. Nařízení komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/127.
  3. Global Standard for the Composition of Infant Formula: Recommendations of an ESPGHAN Coordinated International Expert Group. JPGN 2005; 41:584–599.
Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky