Arrow backLanguage
Od 6. měsíce
Článek
Add this post to favorites

Vzorový jídelníček pro dítě od 6. měsíce

V tomto období už dítě objevuje nové chutě a pomalu přechází na zeleninovo masovou stravu. Co by mělo půlroční dítě jíst a v jakém množství?

2minuty čtení Říj 26, 2021

Co a v jakém množství by mělo půlroční dítě jíst?

  • Pokud nekojíte, přejděte spolu se zaváděním nových chutí na pokračovací kojenecké mléko BEBA COMFORT 2 nebo BEBA EXPERTpro HA 2.
  • Děťátko je připraveno objevovat nové chutě (obiloviny, ovoce a zelninu). Mléko stále zůstává důležitou součástí stravy.
  • Jak se bude zvětšovat množství příkrmů, tak budete kojit méně a kratší dobu. Množství příkrmů postupně zvyšujte, až za 2-4 týdny nahradí celou jednu mléčnou dávku (150-200 ml, případně u větších jedlíků 250 ml)
dětská výživa

Nové druhy zeleniny

  • Nový druh zeleniny zkoušejte vždy po 3-4 dnech. Nová zelenina se může podávat samostatně, případně s již vyzkoušenými druhy. 

  • Zeleninu vhodnou pro začátek ideálně duste v páře, případně povařte doměkka. U kořenové zeleniny je vhodné ze začátku vykrajovat středy. 

  • Do zeleniny přidávejte trošku kvalitního rostlinného oleje (nejlépe olivového), případně malý kousek másla - pro lepší vstřebatelnost vitamínů v tucích. 
brokolice

Dětské kaše

  • Kromě zeleniny můžete používat i kaše (kupované mléčné i nemléčné) obohaceny o vitamíny, minerály, kterých může být v dětské stravě nedostatek. Plná dávka kaše je stejná jako u zeleniny. 
  • Zhruba za 2-4 týdny po zavedení zeleniny je možné začít používat maso kvůli obsahu železa. Podávejte libové, důkladně uvařené a velmi jemně nakrájené či nasekané.  Přípravu masa si můžete ulezhčit našimi příkrmy. 
  • Mějte na paměti, že už od první lžičky budujete správně stravovací návyky, aby u dětí nevznikl návyk na sladké. 

Spousty dalších informací si můžete přečíst i v naší brožurce péče o dítě a jeho jídelníček.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky