Arrow backLanguage
0-3 měsíců
Článek
Add this post to favorites

Bílkovina pro správný růst a vývoj děťátka

Požadavky vašeho dítěte na bílkoviny se po dobu prvních 1000 dnů života neustále mění. V prvním roce života děti ztrojnásobí svoji hmotnost! 

2minuty čtení Led 14, 2017

Protein je pro děti tak důležitý, že odborníci tvrdí, že jeho kvalita a množství, které vaše dítě dostane v raném věku, ovlivňuje jeho budoucí zdraví. Hraje důležitou roli jak pro zdravý trávicí systém, tak pro imunitní systém.

PRVNÍCH 1000 DNŮ

Do šesti měsíců vaše dítě pravděpodobně zdvojnásobí svou porodní váhu a do svých prvních narozenin bude váha už trojnásobná. Svoji výšku do roka zvýší o polovinu. V průběhu tohoto období také dochází k náhlému zrychlení růstu Vašeho dítětě. Přírůstek hmotnosti plně kojených dětí je spojen se sníženým rizikem nadváhy a obezity v pozdějším věku.

PRAKTICKÉ RADY, JAK PODPOŘIT SPRÁVNÝ VÝVOJ SVÉHO MIMINKA

  • Zdravý vývoj vašeho dítěte budete podporovat především tím, že mu dáte pocit bezpečí, vaši lásku a pozornost.
  • Kojení je nejpřirozenější a nejlepší cesta, která miminku poskytuje optimální množství všech živin.
  • Někdy kojení není z různých důvodů možné. Při výběru kojenecké výživy věnujte zvláštní pozornost obsahu a kvalitě bílkovin. Tím zajistíte vhodnou výživu i pro děťátka, která nemohou být plně kojena.
  • Kravské mléko by vzhledem k jeho velmi vysokému obsahu bílkovin nemělo být podáváno jako nápoj, a to alespoň v prvním roce života.
  • Stejně jako výživa i fyzický pohyb hraje důležitou roli ve vývoji. Dbejte na pravidelné procházky, a to i v chladných dnech. Ujistěte se jen, že je miminko oblečené přiměřeně vzhledem k počasí.
  • V prvních měsících bude vaše dítě ze svého oblečení vyrůstat šokující rychlostí. Chcete-li ušetřit, vyzkoušejte second-handy nebo inzeráty, kde pořídíte velké množství skoro nového oblečení.
  • Nezapomeňte na pravidelné kontroly u svého pediatra, který zkontroluje zdravotní stav děťátka.

POZOR NA ALERGIE

Všichni víme, o co jde. Imunitní systém chybně identifikuje běžně neškodnou látku jako hrozbu a iniciuje násilnou reakci. Jakmile je imunitní systém na nějaký alergen citlivý, uchovává si ho „v paměti“ a opětovný kontakt s ním může vést znovu k alergické reakci. Již dlouhou dobu je známo, že cizí proteiny, například bílkoviny v kravském mléku, mohou být spouštěčem alergických reakcí. Bílkovina kravského mléka totiž obsahuje mnohem vyšší množství alergických sekvencí než bílkovina mléka mateřského. To se naopak vyznačuje nízkým alergenním potenciálem. Opět tedy platí, že v prvním roce života dítěte by mléko rozhodně nemělo být podáváno jako nápoj. Pokud je to možné, mělo by být miminko kojeno.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky