Arrow backLanguage
10-12 měsíců
Článek
Add this post to favorites

BIO kapsičky: bez chemie a umělých konzervantů

Chcete svým nejmenším dopřát zdravou a vydatnou svačinku? Potom sáhněte po praktických BIO kapsičkách, které jsou plné vitamínů a neobsahují žádné umělé konzervanty.

2minuty čtení Dub 19, 2018

Děti objevují své okolí všemi smysly už od narození. Obrovské možnosti jim v tomto směru přináší především jejich chuťové buňky, se kterými doslova ochutnávají svět. A protože pro své nejmenší chtějí rodiče potraviny nejvyšší kvality, sahají často po BIO potravinách.

Kvalita bez průmyslových hnojiv

Asi si říkáte, proč sáhnout zrovna po BIO produktech? Aby mohla jakákoliv potravina nést označení BIO, musí splňovat velmi přísná kritéria, která jsou stanovená nařízením ES o ekologickém zemědělství. Díky tomu, že se při pěstování BIO ovoce a zeleniny nepoužívají průmyslová hnojiva a pesticidy, nenajdete v plodech žádné zbytky dusičnanů a dalších látek. U zdravých dospělých by to případně nebyl až takový problém. Malé děti ale na tyto látky mohou reagovat přecitlivěle. Produkty v BIO kvalitě mají vyšší obsah prospěšných živin jako jsou vitamíny, antioxidační látky nebo třeba vláknina. Všechny tyto složky jsou velmi důležité pro zdraví malých i velkých strávníků.

Bez konzervantů a umělých barviv

Další nespornou výhodou BIO produktů je to, že neobsahují žádné umělé konzervanty a barviva. Například naše nová kapsička 100% mango obsahuje jen pyré z tohoto exotického ovoce a kapku citronu. Ten slouží jako přírodní konzervant.  Díky tomu budete mít pocit, jako byste byli i s vašimi mrňousky v Ekvádoru a vychutnávali si čerstvé mango utržené přímo z mangovníku. A to už za to stojí!

A co cena?

Co si budeme nalhávat, BIO produkty obvykle bývají dražší než ty běžné. Ale když si uvědomíte, kolik práce se za jedním BIO jablíčkem skrývá, tak zjistíte, že ta cena vlastně dává smysl.  Pokud máte doma vlastní zahrádku, tak víte, jak náročné to občas bez chemie může být. BIO zemědělci navíc musí podstupovat různé kontroly kvůli povolení BIO certifikát používat. Jarní dny doslova lákají k výletům a času strávenému v přírodě. Na takové výpravy si s sebou nezapomeňte vzít také zdravou svačinku v praktickém balení. GERBER Organic kapsičky se vejdou i do nejmenšího batůžku, takže je lze mít vždy při sobě. Vaši malí mlsouni tak mohou objevovat nové chutě i v BIO kvalitě a vykročit za každým novým dobrodružstvím tou správnou nohou.

Registrace
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

akvizice
Bavilo vás čtení? Nechte si posílat články na míru!

V Nestlé Baby&me klubu posíláme každé mamince obsah přímo pro ni a její miminko. Užijte si ho také.

Naše značky