Arrow backLanguage
Tehotenstvo
Článok
Add this post to favorites

Ako vybrať pôrodnicu?

Porod může být pro mnoho žen stresovou situací, proto vybírejte porodnici tak, abyste se v ní cítila maximálně bezpečně a příjemně.

2minút Čítať apr 19, 2022

Výběr porodnice je nesmírně důležitý krok pro všechny rodičky. Než začnete horlivě objíždět místní porodnice, zeptejte se sama sebe, co od vašeho budoucího místa porodu očekáváte – přejete si to nejlepší lékařské zázemí nebo dáváte přednost klidu a soukromí? Pokud už teď víte, že proděláváte rizikové těhotenství nebo se bojíte možných komplikací při a po porodu, vybírejte si větší porodní nemocnice s řadou kvalifikovaných odborníků a nadstandardním technickým zázemím. Jestliže byste se lépe cítila v klidnějším prostředí, které spíš než nemocničně působí “domácky”, i pro vás existuje celá řada možností. Nebojte se navštívit i více porodnic a ptejte se na všechny “všetečné” otázky, které jsou pro vás důležité. Hlavní je, abyste se při vstupu vašeho potomka na svět cítila co nejlépe!

10 OTÁZEK, KTERÉ BYSTE SI MĚLA POLOŽIT PŘI VÝBĚRU PORODNICE:

  1. Jaký způsob anestezie je v porodnici používán? Je hrazen pojišťovnou?
  2. Pořádá porodnice předporodní kurzy?
  3. Může být partner u porodu?
  4. Mohu využít nadstandardní pokoj? Kolik tato služba stojí?
  5. Má porodnice dětskou jednotku intenzivní péče?
  6. Jaké jsou možnosti výběru nálevu (klystýru), oholení, poloh při porodu a porodu do vody?
  7. Je v nemocnici dětský lékař a novorozenecké oddělení? Jak je daleko od oddělení šestinedělí a kam by v případě komplikací odvezli vaše miminko?
  8. Je běžný pobyt miminka s maminkou na jednom pokoji?
  9. Jak je to s nemocničním oblečením pro vás a pro miminko?
  10. Jak dlouho po porodu zůstávají maminky v porodnici?

Nezapomeňte: Ačkoli zatím máte úplně jiné starosti a cesta do porodnice vám přijde velmi daleko, registrovat byste se měli již k 1. dnu 14. týdne těhotenství. Pokud nevíte kde hledat informace, zkuste navštívit stránku občanského sdružení Aperio, kde naleznete seznam všech porodnic, přehledně rozdělený podle krajů.

Nezapomeňte:

Ačkoli zatím máte úplně jiné starosti a cesta do porodnice vám přijde velmi daleko, registrovat byste se měli již k 1. dnu 14. týdne těhotenství. Pokud nevíte kde hledat informace, zkuste navštívit stránku občanského sdružení Aperio, kde naleznete seznam všech porodnic, přehledně rozdělený podle krajů.

Registracia
Bavilo vás čítanie? Nechajte si posielať články na mieru!

V Nestlé Baby&me klube posielame každé mamičke obsah priamo pre ňu a jej bábätko. Užite si ho tiež.

akvizice
Bavilo vás čítanie? Nechajte si posielať články na mieru!

V Nestlé Baby&me klube posielame každé mamičke obsah priamo pre ňu a jej bábätko. Užite si ho tiež.