Vláknina uleví od zácpy – přírodně a bezpečně

Zažívací potíže v těhotenství nejsou ničím příjemným, bohužel však ani ničím neobvyklým.

Nejčastěji nastávající maminky trápí zácpa. Ta může vzniknout nejen v důsledku špatného jídelníčku, ale také kvůli hormonálním změnám, které způsobují i snížení přirozené hybnosti trávicího ústrojí.

Řešením by v první řadě měl být zvýšený přísun tekutin a vlákniny. Ta má značný význam pro správnou činnost střev. Můžeme ji přijímat konzumací čerstvého nebo sušeného ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva nebo třeba ovesných vloček. Ani to ale při těhotenské zácpě nemusí stačit a i přes zvýšený přísun potravin obsahujících vlákninu může vaše zažívání trpět.

V takovém případě je vhodné doplnit jídelníček o 100% přírodní vlákninu OptiFibre, která je získávána z rostliny zvané Guar. Pomáhá dosáhnout optimálního pohybu střev při jeho narušení a přispívá tak ke zmírnění nebo odstranění klasických potíží v těhotenství. Uleví tak nejen od zácpy, ale také od pocitů plnosti nebo nadýmání.

Vláknina OptiFibre je plně rozpustná, neovlivňuje chuť ani konzistenci potravin. Díky tomu, že se velice jednoduše a zcela rozpustí, si ho můžete přimíchat třeba do oblíbeného ranního nápoje nebo pokrmu, nemusíte měnit své denní návyky. Je jen na vás, které jídlo či nápoj si vlákninou obohatíte, jeho chuť ani konzistenci neovlivní a vy si tak pochutnáte úplně stejně jako kdykoliv jindy. Užívání přírodní vlákniny OptiFibre je zcela jednoduché a na rozdíl od jiných typů vlákniny nevyžaduje zvýšený přísun tekutin.

OptiFibre je nyní k dostání také v menším, 125 gramovém balení, které se pohodlně vejde do kabelky či do tašky na výlet.