Dětská výživa před 150 lety a dnes?

Všechno má svůj čas, jak vývoj miminka, tak i náhradní dětské výživy.

Henri Nestlé (1814-1890)

Záměrem Henriho Nestlé bylo pomoci maminkám, které měly problémy s kojením a tím pomáhat tehdejším dětem. Henri Nestlé si dobře uvědomoval, že maminky chtějí pro své děti to nejlepší, především, aby dobře prospívaly a byly zdravé.

Složení mateřského mléka a jeho pozdější výzkum se stal stěžejním pilířem pro společnost Nestlé. Proto se náhradní mléčná výživa přibližuje stále více mateřskému mléku, které je nenahraditelné a klíčové pro správný růst a rozvoj imunitního systému dítěte.

Co říkaly maminky o dětské výživě v roce 1930 a dnes

Ilustrační fotografie, 1930

Dobrozdání (1930), Miluša

„Od narození byla Martička živena pouze sušeným mlékem Nestlé a dodnes musíme toto ještě vařiti. A proto každé mamince k výživě malých dětí mohu jedině doporučit Vaše sušené mléko jako nejlepší.“

Recenze (2019), Pavlína

„U synka jsme řešili bolesti bříška, proto jsme přešli na mlíčko BEBA. Teo se na něj krásně adaptoval a já ocenila vůni i konzistenci, která mnohem více připomínala mateřské mléko. Po čase jsme přidali i kaše, které malému také moc chutnají.“

Rady lékaře mladým matkám z roku 1930

Již na začátku 20. století jsme získali mnoho ocenění

Objevte svět Nestlé před 150 lety

Podívejte se na plakáty a reklamy z 19. a 20. století

Továrna Nestlé

Nahlédněte do historie továrny Henriho Nestlé

Před více jak 150 lety, v roce 1867 založil Henri Nestlé svou firmu ve Vevey ve Švýcarsku na výrobu a prodej dětské výživy. A toto městečko zůstalo celosvětovým sídlem firmy až do dnešní doby. Ve stejném roce Henri Nestlé uvedl na trh revoluční produkt - náhradní dětskou mléčnou výživu Farina Lactée. A tím se Nestlé stalo jedním z prvních výrobců dětské výživy na světě. Brzy na to se k němu přidali další kolegové a od té doby neustále Nestlé složení dětské výživy zdokonaluje. O dětské výživě Nestlé v Čechách se dozvídáme v roce 1890 a od té doby se u nás Nestlé jako dětská výživa umístila natrvalo.

Použité zdroje: Nestlé S.A., Propagační plakát Nestle´s condensed milk, 1896, Vevey, Switzerland