Jak si vedly kaše Nestlé v testování?

V dubnu se uskutečnila velká věc ve světě kaší, 25 z vás dostalo možnost otestovat novinky mezi kašemi pro děti. Jak to dopadlo?

Vybraným rodičům jsme zaslali testovací balíčky, které obsahovaly následující kaše:
Nestlé mléčná kaše Ovocná na dobrou noc
Nestlé mléčná kaše Stracciatella
Nestlé mléčná kaše švestka – meruňka
Nestlé nemléčná krupička kukuřičná

Maminky a tatínkové podrobili kaše tomu nejnáročnějšímu testování. Celý týden zkoušeli, jak rychle je možné kaše připravit, jak zasytí hladová bříška a především, jak zachutnají malým gurmánům.

Známe favorita!

Která kaše tedy vyhrála pomyslné první místo mezi testovanými? Jasným favoritem se stala Nestlé mléčná kaše švestka-meruňka, která podle rodičů nejvíc chutnala 43 % miminek. Ovoce mlsné jazýčky dětí upřednostnily i jako druhou volbu, a tak stříbrný stupínek získává Nestlé mléčná kaše Ovocná na dobrou noc.

Kromě chuti jsme zjišťovali i to, jestli kaše dokáží miminka dobře zasytit. A výsledek? 83% hladových bříšek vašich drobečků se cítilo sytých tak akorát již po jedné porci kaše Nestlé. Co k sytosti kaší pověděly samotné maminky? Denisa Š.: „Kaše ho zasytí a má zdravou snídani plnou vitamínů.“ „Dcérku perfektne zasýtia. A veľmi jej chutia,“ dodává Alexandra E.

Důležité faktory? Rychlost a praktičnost

A jaké další vlastnosti kaší rodiče ocenili? Až 91% z nich bylo zvlášť spokojených s jednoduchou a rychlou přípravou kašiček. Většina z nich se shodla, že příprava kaší Nestlé nezabere více než 3 minuty. „Príprava je veľmi jednoduchá, necelá minúta“, potvrdila nám Alexandra E. Podobnou zkušenost má i Jaroslava H.: „Příprava kaší nebyla vůbec náročná. Naopak, byla jsem velice mile spokojená. Příprava byla jednoduchá, nenáročná, vyhovující i na cestách.“

Jak jsou maminky spokojeny s obaly nových kašiček Nestlé? Za jednoznačné plus považují znovu uzavíratelný systém. Výsledek potvrzuje například Denisa Z.: „Mne teda najviac vyhovuje balenie, pri ktorom sa dá sáčok späť zavrieť, ako napr. pri kaši ,,švestka-meruňka".

Kdy sáhnout po kaši?

Rádi byste kaše Nestlé vyzkoušeli také, ale nevíte, jak a kdy je děťátku dávat? Pak sledujte náš Facebook, připravujeme pro vás totiž možnost poradit se o příkrmech s nutriční specialistkou. A třeba najdete inspiraci i ve zkušenostech dalších maminek. „Najradšej mu dávam kašu na olovrant. Dosť ho to zasýti a pri tom jeho šantení vydrží sýty až do večere“, říká Jana P.

Na kašičky nedá dopustit ani Jaroslava H.: „Nejraději dělám kašičku dopoledne mezi snídaní a obědem jako dopolední plnohodnotnou svačinku. Pak k večeru, aby dostal syn večerní kašičku na lepší se zapojení do nočního klidového režimu, kde má vše důležité pro správný růst. Kaše by neměla chybět na jídelníčku dětí! Je důležitou součástí pro jejich růst.“

A pro Veroniku P. už se usínání po kašičce stalo téměř pravidlem: „Kaši dáváme jako večeři, malý je pak spokojenější, líp usíná a je to už takový náš denní rituál.“

Na závěr se rodiče téměř jednohlasně shodli, že by novinky mezi kašemi Nestlé doporučili i dalším rodičům! Vyzkoušíte je také?